06. 08.
2020

Nenechte se zmást tím, co se děje v USA a v některých evropských městech. Nemá to nic společného s rasismem, nespravedlností a soucitem. Je to čistá politika na jedné straně a forma masového ideologického zotročení na straně druhé. Především nejde o rozum, ale iracionalitu.
 
Existují lidé, kteří bojují z pozitivních důvodů a věří, že zmírní rasismus a že musí napravit křivdy, které existují v každé demokracii. Ale většina lidí tam je, protože se ve smečce cítí lépe, mohou se bránit před útoky a urážkami, vyhýbat se přemýšlení. Na tom všem mi nezáleží, takže vám řeknu, jak se věci mají.
 
Policista, který zabil George Floyda, stráví zbytek života ve vězení. Americký systém není čínský, kde policista, který pošlapává ostatní občany, dostane medaili. Jenže každý, kdo nevyje s vlky, bude bohužel označen za rasistu, bílého povýšence a fašistu, a ne nutně v tomto pořadí.
 
Hnutí Black Lives Matter, hnutí v zákulisí protestů, se o černochy nestará. Nikdy neprotestují, když jsou černí zabiti jinými černochy, ačkoli nejčastější příčinou smrti černochů ve Spojených státech ve věku 15 až 45 let jsou ... jiní černí muži. Nikdy neprotestovali proti trhům s černými otroky, jako jsou trhy v Mauretánii, nebo když černí hubili jiné černochy, jako v Súdánu.
 
Policie není protičernošská, protože průměrně asi 20 procent policejních sil v Americe tvoří černoši (50 procent v Los Angeles jsou Hispánci, 60 procent policistů v Atlantě je černých, 33 procent ve Filadelfii atd.). Některá z nejchudších a nejnásilnějších amerických měst mají černé starosty, černé guvernéry a černé radnice, jako Baltimore a Chicago. Stručně řečeno, realita není vzdělávací černobílý film.
 
Když čtete pobouřená média, posloucháte Obamu, který schvaluje protesty, nebo sledujete klečící členy pokryteckého establišmentu, zdálo by se, že v Americe se rasističtí bílí policisté baví střílením  neozbrojených černých občanů. Takže podívejme se na fakta.
 
Každý rok dojde v Americe ke stovkám milionů střetnutí mezi policií a civilisty. V roce 2019 bylo policejními rukama zabito 1004 lidí. Z toho 235 černých. Z toho bylo 226 ozbrojených. To znamená, že policie zabila v loňském roce 9 neozbrojených černých občanů z celé 330milionové populace. Každý z těchto ztracených životů je politováníhodný. Ale jako ospravedlnění devastace měst? Zničení živobytí lidí? A obvinění ze „systematického rasismu“?
 
Jak uvádí Heather Mac Donald v článku ve Wall Street Journal, černoši tvoří čtvrtinu z celkového počtu lidí zabitých při policejních střelbách každý rok, což je stabilní číslo od roku 2015. Zdánlivě těchto 25 procent prokazuje rasismus, protože černoši představují jen 13 procent americké populace. Podívejme se však hlouběji.
 
Ve Spojených státech amerických bylo v roce 2018, posledním roce, za který jsou k dispozici konečné údaje, 7407 obětí vražd. Devět neozbrojených mužů zabitých policejní střelbou je 0,1 procenta těchto vražd. Zatímco černochů zabitých policejních střelbou je dvakrát více, než by odpovídalo jejich podílu v populaci, mají na svědomí 53% vražd a 60% loupeží - což je více než čtyřnásobek jejich poměrného podílu. Kdo za to může? Skutečnost, že život nebo systém je nespravedlivý? Možná.
 
Ale 55 let demokratických programů v boji proti rasismu a chudobě nijak nepomohlo. Ani skutečnost, že všechna města, kde se protesty konají, včetně Minneapolisu, kde byl zabit George Floyd, jsou tradičním lénem demokratů. Navíc, zabíjení černých občanů policií je na ústupu. Čísla hlášená za Obamy byla vyšší. Ale na rozdíl od liberálních straníků nepřičítáme vinu ani Obamovi, ani Trumpovi.
 
Liberálové ovšem musí obviňovat Trumpa, musí znovu vidět Hořící Mississipi, psát o Ku-Klux-Klanu, blouznit o rasové válce, aby zachránili naši „nemocnou“ společnost. Skutečná nemoc je však v mysli pozorovatele: je to myšlenka, že jsme rasističtí a nespravedliví a že musíme platit za to, kým jsme. Liberálové rádi vidí systém v plamenech, když jim z toho kynou volební zisky.

Trump má svou politickou hru - semknout řady bílé hlavní ulice a všech, kdo považují kravály a ničení za děsivé a nepřijatelné. Demokraté mají také svou hru - vyvolávat rasovou válku pro volební účely. Kdo prohraje? Společnost, její slušnost, naše schopnost rozlišovat a kultura. Ve společnosti, která se sama nazývá „otevřenou“, je stále těžší tyto věci říkat, aniž by člověk byl verbálně a fyzicky napadán.
 
V Bristolu ve Velké Británii „antirasisté“ strhli sochu filantropa Colstona, protože se podílel na obchodu s otroky. To se musí vidět, ty výjevy lidské zuřivosti a fanatismu, kulturní pomsty a morální iracionality. Je to bláznovství Západu.

Giulio Meotti, 
Arutz Sheva
Překlad Pavel Mareš
Pavel Mareš

Pavel Mareš